top of page
Winnica Milsko_logo_akcept_RGB_kontra.png

WINNICA

Winnica Milsko znajduje się 16 kilometrów od Zielonej Góry w miejscu wyjątkowym, w regionie słynącym z wielowiekowych tradycji winiarskich.

Historia naszej rodzinnej, wymarzonej winnicy rozpoczęła się w 2016 roku od posadzenia

500 sadzonek Regenta.
Ziemia przyjęła pierwsze krzewy winorośli, a lokalny klimat, położenie na wzniesieniu 40 metrów nad Odrą w południowej wystawie oraz dobre nasłonecznienie potwierdziło nasze oczekiwania, iż jest to idealne miejsce na założenie winnicy. 

W kolejnych latach do wspomnianego Regenta dołączyły Cabernet Cortis, Solaris, Muscaris, w 2018 Chardonnay, Riesling, Pinot Gris i Pinot Noir, a w 2022 roku Pinot Blanc.

Obecnie powierzchnia winnicy wynosi 10ha, czyniąc ją jednym z największych producentów wina w województwie lubuskim. 

Nasze wina wytwarzane są z najwyższą starannością. Ręczne zbiory, tradycyjne metody produkcji, selekcja owoców według najwyższych standardów przekładają się na najwyższą jakość oferowanych win. Nasze wina zostały wielokrotnie docenione na konkursach oraz targach.

Centrum winnicy

W głównym budynku winnicy Milsko znajduje się sklep,  sala degustacyjna, apartamenty, piwnice - a dookoła tysiące krzewów winorośli...

8

Uprawianych Szczepów

Rok Założenia

2016

10

Hektarów winnicy

Dziś Winnica Milsko na trwałe wpisana jest w niezwykłej historii winiarstwa, w jego najcenniejszym regionie polski, w województwie lubuskim - okolicach Zielonej Góry.

Pielęgnujemy tradycje winiarskie naszego regionu z ogromnym poszanowaniem, spoglądając na historię i patrząc w przyszłość.

Odwiedź winnicę

Zapraszamy wszystkich, którzy pragną dowiedzieć się więcej o naszej winnicy, historii, produkcji. Przygotowaliśmy ofertę noclegów, degustacji zwiedzania winnicy zarówno dla klientów indywidualnych, firm oraz grup zorganizowanych.

bottom of page